Angus McBean

Temos:

Žymos:

Susiję straipsniai:

Dalintis straipsniu:

Jei patinka mano blogas:

Angus McBean

(1904/06/08-1990/06/09)

Angus McBean – fotografas, kurio vardas siejamas su siurrealizmu gimė 1904 metų birželio 8 dieną pietų Velse. Prieš pradėdamas dirbti banko klerku, McBean’as studijavo architektūrą.

McBean

1925 metais, po tėvo mirties, su seserimi ir motina jis persikelia gyventi į Londoną ir pradeda dirbti Liberty parduotuvės senienų skyriuje, mokydamasis restauravimo meno, tuo tarpu jo asmeninis susidomėjimas bei didelė dalis laisvalaikio buvo skiriama fotografijai. Be fotografijos MacBean’as domėjosi teatru ir dažnai lankydavosi West End’o teatre.

1932 metais jis išeina iš Liberty, kaip simbolį to, kad daugiau niekada nebus atlyginimo vergu – užsiaugina didžiulę barzdą ir bendraudamas su scenos dizaineriais ir scenografais padeda jiems kurti dekoracijas bei kūrė kaukes.

McBean’as fotografijos žinių sėmėsi iš garsaus to meto West End’o fotografo Hugh Cecil, kuriuo žavėjosi. Cecil McBean’ui pasiūlė asistento vietą savo studijoje. McBean’as, žinoma, suriko ir padėdamas Hugh’ui studijoje sėmėsi žinių, mokėsi švelnaus ir minkšto Cecil stiliaus bei naktimis naudodavo jo studiją savo reikmėms. Po 18 mėnesių jis McBean’as atidarė savo studiją.

Autoportretas su David Ball, 1947m. (juos siejo ne tik profesinė veikla)
Autoportretas po vandeniu su lietsargiu, 1950m.
Beatrix Lehmann, 1937m.

1936 metais, Angus gavo užsakymą kaukėms iš vieno populiariausio Velso kompozitoriaus ir aktoriaus – Ivor Novello, kuris pamatęs McBean’o nuotraukas užsakė jį ir komercinių produktų bei jaunos aktorės Vivien Leigh fotografavimui (vėliau, Vivien McBean’as fotografuodavo beveik kiekvieno jos pasirodymo spektaklyje metu ir teatro persirengimo kambaryje 30 metų – iki pat jos mirties).

Vivien nuotraukos padėjo McBean’ui tapti žinomu, tiesa pasakius vienu grasiausių 20a. teatro fotografų, žinomo kaip garsenybių fotografas.

1942 metų pavasarį, jam trumpam teko nutraukti savo visuomeninę veiklą, nes už nusikaltimą (homoseksualizmą) jis buvo nuteistas ir ketveriems metams kalėjimo. Iš kalėjimo jis išėjo anksčiau numatyto termino – 1944 metų rudenį ir pasibaigus Antrajam Pasauliniam karui – sėkmingai atnaujino savo fotografinę veiklą bei atstatė fotografo reputaciją.

McBean’as geriausiai žinomas kaip kaukių kūrėjas ir fotografas, kurio darbuose daug dekoracijų ir manipuliacijų padarančių jo darbus siurrealistinius – beveik fotografinę S. Dali darbų versiją.

Veliau, 1963 metais, jis fotografavo Beatles jų 1936 ir 1970 metų albumų viršeliams, 1980-ujų viduryje fotografavo spalvingas madas Vogue žurnalui. Jo kasmetinės kalėdinės atvirutės, kurias kasmet nuo 1936 metų jis siųsdavo savo draugams tapo vertinga aukcionų preke.

1968 metais, Harvard’o universitetas supirko visus jo teatrinių fotografijų negatyvus, kurių buvo 48 000, o svėrė jie 4,5 tonos.

Tik du žmonės neleido McBean’ui tapti dar garsesniu, tai: Cecil Beaton’as dėl savo švaistūniško būdo, darbo Vogue bei Britanijos karališkosios šeimos fotografavimo ir garsus britų fotografas David Bailey.

Angus Mcbean’o portfolio yra tokie vardai kaip Audrey Hepburn, Paul Scofield, Lawrence Olivier, Agatha Christie, Flora Robson, Vivian Leigh, Beatles…

Jis fotografavo beveik iki pat savo mirties. Mirė McBean’as 1990 metų birželio 9 dieną – sekančią dieną po savo gimtadienio, sulaukęs 86 metų.

Botticelli’o Veneros gimimo parodija. Pamela Green (Venera), o McBean’o vaikinas – Daid Ball kaip graikų dievas Zefyras, 1952m.
Binkie Beaumont (lėlininkas), Angela Baddeley ir Emlyn Williams, 1947m.
McBean autoportretas
McBean autoportretas

Du „siurrealistinio autoportreto“ variantai, 1949m.
Beatrice Lillie, 1940m.
Spike Milligan, 1960m.
Dama Gladys Cooper, 1938m.
Frances Day (Frances Victoria Schenk), 1938m.
Diana Josephine Churchill, 1940m.
Angus McBean (viduryje), du jaunuoliai toliau – David Ball’as, 1956m.
Autoportretas, 1948m.
René Ray (Irene Lilian Brodrick, Midleton’o grafienė), 1938m.
Autoportretas – Kalėdinis atvirukas, 1984
Autoportretas – Kalėdinis atvirukas, 1984

Šiame straipsnyje nuotraukos demonstruojamos išskirtinai švietimo ir susipažinimo tikslu.

Išsaugoti straipsnį: Pocket

Informacija atspausdinta iš: Ramūno Blavaščiūno (iSapiens) – blogas
http://isapiens.blavasciunas.com/2013/06/angus-mcbean/