Elliott Erwitt
(1928/07/26)
oficiali svetainė www.elliotterwitt.com (reikalingas Flash)
Man fotografija tai stebėjimo menas. Tai radimas kažko įdomaus įprastoje vietoje… Aš manau, tai šiek tiek priklauso nuo to ką matote ir labai stipriai priklauso nuo to kaip tai matote.
– Elliott Erwitt –
Tikriausiai sunku būtų rasti žmogų besidomintį fotografija kuris nebūtų girdėjęs Elliott Erwitt ar nebūtų matęs jo darbų. Šis fotografas savo nuotraukose dažnai apjungia humorą ir įžvalgą, lengvumą ir minties gilumą.
Elliott Erwitt, Rusijos-žydų emigrantų sūnus gimė 1928 metų liepos 26 dieną Paryžiuje, užaugo Milane. Kai Elliott’ui sukako 10 metų jis su šeima emigravo į JAV, kur vėliau studijavo foto ir kino meną Los Angeles ir New York’e.
Erwitt’o kūrybai didelę įtaką padarė pažintis su tokiais fotografais kaip Edward Steichen, Robert Capa ir Roy Stryker.
Kelis dešimtmečius Erwitt’as dirbo kaip reklamos fotografas, foto žurnalistas ir televizijos režisierius.
1950 metais Erwitt’as dirbo fotografo padėjėju JAV karinių pajėgų padaliniuose dislokuotuose Vokietijoje ir Prancūzijoje.
1953 metais jis pradeda dirbti agentūroje Magnum Photo ir laisvai samdomu fotografu žurnaluose Colloer’s, Look[1], Life ir Holiday[2]. Vėliau Elliott Erwitt tris metus dirba Magnum Photo agentūros prezidentu.
Fotografija tai lyg žvejyba. Kartais jūs žvejojate ir nieko nepagaunate, kartais galvojate jog pagavote, bet iš tiesų – ne. Kartais jūs pagaunate mažą žuvytę, o kartais didesnę, bet daugumoje atvejų tai šlamštas.
~ Elliott Erwitt ~
Elliott’as Erwitt’as šlovę užsitarnavo ne tik dokumentuodamas debatus tarp Richard’o Nixon’o ir Nikita Chruščiov’o 1959 metais, kurie jam pelnė „nematomo bendrininko” reputaciją, bet ir fotografuodamas švelniai ironiškus vaikų, šunų ir jų šeimininkų (išleido keturias knygas su šio tipo fotografijomis), nudistų ir muziejų lankytojų portretus.
70-tais praeito šimtmečio metais, Elliott’as daugiau dėmesio skiria kinematografijai.
Elliott’as daug keliavo ir fotografavo užfiksuodamas garsius ir paprastus, keistus ir kasdieniškus savo lengvai atpažįstamu, dažnai su humoro gaidele, stiliumi. Jo knygos, žurnalistinės ese ir reklaminiai darbai spausdinami visame pasaulyje ir eksponuojami tokiuose muziejuose kaip Smithsonian, MoMA, Kunsthaus Zurich’e ir The Art Institute of Chicago.
Informacija atspausdinta iš: Ramūno Blavaščiūno (iSapiens) – blogas
http://isapiens.blavasciunas.com/2012/07/ketvirtasis-testinio-teksto-pavadinimas/